Chciała sprzedać matę edukacyjną i została oszukana

fot. KPP Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 30-latka chciała sprzedać matę edukacyjną, a w efekcie straciła ponad 1 200 złotych. Przypominamy, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.
REKLAMA

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 30-letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż matę edukacyjną. Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez komunikator internetowy. Po dogadaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekomy kupujący podesłał sprzedającej link, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku kobieta wpisała dane swojej karty bankomatowej. Następnie pojawiła się strona banku na której 30-latka zalogowała się podając swój login i hasło oraz dwukrotnie kod aktywacyjny. Po chwili otrzymała informację z banku o dodaniu innego telefonu jako urządzenia zaufanego. To zaniepokoiło kobietę. Sprawdziła swoje konto i okazało się, że z jej konta zostały w dwóch transzach wypłacone pieniądze. W sumie straciła ponad 1 200 złotych.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

młodszy aspirant Joanna Klimek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Biłgoraju