27 lipiec 2021

Puste pudełko w przesyłce za dopłatą

fot. KPP Biłgoraj
Do mieszkania 39- letniej kobiety zapukał dostawca. Pod jej nieobecność przesyłkę odebrała jej mama, sądząc że na zamówienie czeka córka. Ponadto za paczkę zapłaciła mężczyźnie ponad 200 zł. Po powrocie do domu kobieta mocno się zdziwiła, bo żadnej paczki nie zamawiała, a tym bardziej, że w środku znajdowało się puste opakowanie po telefonie.
REKLAMA

Wczoraj do biłgorajskiej komendy zgłosiła się 39- letnia mieszkanka gminy Księżpol, która zgłosiła nietypowe zdarzenie. Podczas jej nieobecności do domu, przyjechał dostawca. Na miejscu przebywała jej mama, która chcąc pomóc córce, postanowiła odebrać przesyłkę, za którą zapłaciła na miejscu ponad 200 zł. Kobieta nie przeczuwała, że padnie ofiarą oszustwa, bo nie pierwszy raz córka zamawiała różne towary do domu. Nie kontaktowała się z nią w celu potwierdzenia tej transakcji.

Po powrocie 39- latka była bardzo zaskoczona otrzymaną paczką, za którą jeszcze trzeba było zapłacić. Na dodatek w środku kobiety znalazły puste opakowanie po telefonie.

Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci. Przy okazji apelujemy ostrożność. Przypominamy, że pomysłowość oszustów nie ma granic. Pamiętajmy aby kierować się zdrowym rozsądkiem i nie dać się oszukać.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Biłgoraju