10 czerwiec 2021

Rosja: dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w Moskwie najwyższy od stycznia

W Moskwie wykryto w ciągu minionej doby 5245 nowych zakażeń koronawirusem - najwięcej od 15 stycznia br. W całej Rosji wykryto od środy 11 699 nowych infekcji, aż o 12,4 proc. więcej niż dzień wcześniej (10 407). Nowe dane podał w czwartek sztab rządowy.
REKLAMA

Oznaczają one, że wzrost liczby zakażeń wrócił w Rosji do poziomu z początku marca br.

W ciągu minionej doby zmarło 383 pacjentów z Covid-19 (dzień wcześniej - 399). Liczba zgonów od początku pandemii wzrosła do 125 278, liczba zachorowań - do 5 167 949.

Po ogłoszeniu niepokojących danych z Moskwy mer stolicy Siergiej Sobianin zapewnił, że władze nie będą wprowadzać lockdownu. Zapowiedział zaostrzenie kontroli noszenia w miejscach publicznych maseczek ochronnych i rękawiczek.

Te środki ochrony powinni stosować pasażerowie w transporcie publicznym, klienci w sklepach i centrach handlowych. Tymczasem w metrze moskiewskim nakaz ten jest już powszechnie ignorowany.

Urząd Rospotriebnadzor, odpowiedzialny za kwestie sanitarne, przyznał że wzrost liczby zakażeń koronawirusem związany jest z nieprzestrzeganiem przez Rosjan środków ostrożności.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ akl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Biłgoraju