Przejdź do treści
3°CPowietrze: bardzo dobre Biała Łada: 81 cm bez zmian sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:06 · zachód 17:19
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 27 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o wsparciu przedsiębiorców sektorów energochłonnych z tytułu ponoszenia kosztów energii elektrycznej (druki nr 3159 i 3242)

22.10.2026 18:13, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 93

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek mniejszości 21

Za głosowało 47 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
47 10,7%
Przeciw
229 52,3%
Wstrzymało się
162 37,0%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Biłgoraj

Za 1

Przeciw 4

Wstrzymali się 6

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Biłgoraj

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o wsparciu przedsiębiorców sektorów energochłonnych z tytułu ponoszenia kosztów energii elektrycznej

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3159, 3242

projekt dotyczy wprowadzenia programu wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych, który pozwoli czasowo obniżyć koszty energii elektrycznej. Firmy korzystające z pomocy będą jednocześnie zobowiązane do inwestowania w zieloną transformację, czyli m.in. w odnawialne źródła energii, magazyny energii...

Sprawozdawca: Weronika Smarduch

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Weronika SmarduchKOPanie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam przyjemność przedstawić sprawozdanie z posiedzenia komisji, na którym rozpatrzyliśmy rządowy projekt ustawy o...
  • Robert JagłaKOPanie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, po owocnych pracach w połączonych komisjach: Komisji do...
  • Marek SuskiPiSPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt zaprezentować stanowisko klubu Prawa i Sprawiedliwości do ustawy, która ma piękny tytuł: o wsparciu przedsiębiorców...
  • Wojciech Michał ZubowskiRozwój PlusDziękuję. Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Kiedy na poprzednim posiedzeniu przedstawiałem stanowisko Klubu Parlamentarnego Rozwój Plus odnośnie do...
  • Adam DziedzicPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiam stanowisko wobec sprawozdania dotyczącego projektu ustawy...
  • Arkadiusz SikoraLewicaPanie Marszałku! Panowie Ministrowie! Wysoka Izbo! W imieniu klubu Lewicy chciałbym przedstawić stanowisko w sprawie projektu z druku nr 3159 dotyczącego...
  • Grzegorz PłaczekKonfederacjaSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Szanowny panie pośle, muszę powiedzieć, że to było odważne stwierdzenie. Właśnie pan przyznał, że Orlen łupi Polaków...
  • Marcin SkonieczkaCentrumPanie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Drodzy Goście z Chocenia! Mam zaszczyt przedstawić stanowisko Klubu Parlamentarnego Centrum wobec sprawozdania...
  • Adam GomołaPolska 2050Szanowny Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Rozmawiamy dzisiaj o ustawie, która nazywa się ustawą o wsparciu przedsiębiorców sektorów...
  • Jarosław SachajkoDemokracja BezpośredniaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Tę ustawę trzeba poprzeć. Nie możemy dopuścić do upadku polskich hut, odlewni i zakładów produkcyjnych, ale nie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014808
PiS147001407
Rozwój Plus4038002
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102100
Konfederacja1600160
Centrum1511301
Polska 20501511301
niezrzeszeni73310
Demokracja Bezpośrednia41030
Razem43001
Konfederacja Korony Polskiej30021

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 07:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:35