Wypadki z udziałem jednośladów

fot. KPP Biłgoraj
Policjanci biłgorajskiej komendy ustalają dokładne okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami do których doszło w ostatnim czasie. Kierowcy motocykla czy roweru nie chroni karoseria czy pasy bezpieczeństwa. Narażeni są zatem na poważne obrażenia w przypadku zderzenia z pojazdem. Przekonał się o tym między innymi kierowca junaka, który uderzył w samochód osobowy.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:30 na trasie Tarnogród - Różaniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 34-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, który kierował motocyklem marki Junak na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Citroen kierowanym przez 37-letniego mieszkańca Tomaszowa Lubelskiego. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do szpitala. Jak się okazało był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Z kolei w piątkowe popołudnie około godziny 12:30 na ulicy Sikorskiego w Biłgoraju została potrącona rowerzystka. Policjanci wstępnie ustalili, że w kobietę jadącą prawidłowo pasem dla rowerów uderzył wycofujący z parkingu kierowca samochodu osobowego marki Hyundai. 68-letnia mieszkanka Biłgoraja trafiła do szpitala. 40-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który kierował osobówką był trzeźwy, rowerzystka również.

Piękna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz z nadejściem wiosny na polskich drogach, jest więcej miłośników jednośladów. Niestety zdarzają się wypadki z ich udziałem. Pamiętajmy, że kierowcy motocykla czy roweru nie chroni karoseria czy pasy bezpieczeństwa. Narażeni są zatem na poważne obrażenia w przypadku zderzenia z pojazdem. Apelujemy o przestrzeganie przepisów i rozsądek za kierownicą.

młodszy aspirant Joanna Klimek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Biłgoraju